Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

DZIEŃ ZIEMI

"Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić!" – przyrzekały przedszkolaki.
22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne światowe święto. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. Nawet najdrobniejszy gest w stronę ratowania naszej planety (segregacja śmieci, oszczędzania wody, dbanie o czystość powietrza, zasadzenie drzewka) sprawi, że to co nasz otacza będzie piękniejsze, czystsze i posłuży ludziom, zwierzętom oraz roślinom na długie lata.

Z okazji tego święta grupa starszaków przygotowała przedstawienie ekologiczne pt. "Jak rozweselić Ziemię?". Na uroczystość przybyli rodzice, dyrekcja PZSP w Olszance, kierownik Gminnej Biblioteki w Pogorzeli oraz sołtys wsi Pogorzela.

tekst i foto: Marta Grabowska

Przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi

Dnia 25.04.2017 r. grupa starszaków zaprosiła swoich rodziców i zaprzyjaźnionych gości na przedstawienie ekologiczne pt. „Dla Ziemi, dla siebie- zostań przyjacielem przyrody”. Miesiąc kwiecień to szczególny dzień, gdyż właśnie w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Dzieci przez cały rok poznały wiele sposobów ochrony przyrody. Cechuje ich wielka świadomość ekologiczna. Znają wiele sposobów ochrony przyrody oraz negatywnych zachowań prowadzących do jej niszczenia. Przedstawienie ekologiczne miało przypomnieć wszystkim zebranym o konieczności ochrony naszej planety, a wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej wykorzystane w przedstawieniu miały o tym przypominać. Na zakończenie przedstawienia widzowie otrzymali pamiątkowe zielone drzewa wykonane przez dzieci, które miały symbolizować naszą zieloną planetę.   

tekst: Anna Adamowicz

foto: Marta Grabowska

 

Dzień Ziemi

"Mali strażnicy przyrody"

            Z okazji Dnia Ziemi dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance przygotowały  przedstawienie ekologiczne dla rodziców i zaproszonych gości. Dzieci do obchodów Dnia Ziemi przygotowywały się już od dawna. Uczestniczyły w wielu spotkaniach dotyczących ochrony środowiska przyrodniczego oraz brały udział w licznych zajęciach o tematyce ekologicznej. Pomagały również w przygotowaniu dekoracji do przedstawienia. Na zajęciach wykonały piękne zielone drzewa, którymi udekorowano las w przedstawieniu "Mali strażnicy przyrody". W tym dniu dominującym kolorem w przedszkolu był kolor zielony. Dzieci poprzez  przedstawienie ukazały,  jak należy dbać o nasze środowisko przyrodnicze oraz pokazały również złe działania człowieka, które doprowadzają do niszczenia przyrody. Po zakończonych występach dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami oraz słodkimi niespodziankami. Piekarnia "Barbara" w Olszance ufundowała dzieciom przepyszne pączki, a pozostali goście przekazali małym aktorom cukierki oraz gratulacje i podziękowania za wspaniały występ. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły rodzicom i zaproszonym gościom zielone koniczynki jako symbol czystej zielonej Ziemi.

 

tekst: Anna Adamowicz

foto: Agnieszka Nowak- Małek

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806824
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
382
1076
4458
1795403
1806824